Niepopularny choć konieczny – przetarg wycinka drzew

Każda jednostka samorządu terytorialnego musi realizować różnego typu zadania, w tym także i te nie zawsze popularne i nie zawsze spotykające się z pełnym zrozumieniem mieszkańców takiej gminy. Od skutecznego realizowania takich może mniej widowiskowych a jednak bardzo potrzebnych zadań może zależeć przecież również bezpieczeństwo i komfort wszystkich osób zamieszkujących udany terenu. Tego typu problemem jest chociażby przetarg wycinka drzew realizowana w trakcie przeprowadzania różnego rodzaju prac porządkowych. Nie możemy przecież pozwolić na to aby spadające w trakcie gwałtownych podmuchów wiatru konary i gałęzie osłabionych i starych drzew uszkodziły czyjś dobytek lub co gorsza kogoś uderzyły lub zraniły.

 tree cut photo
Autor zdjęcia: Watson Lake

Jak zorganizować przetarg wycinka drzew?

W takiej sytuacji powinniśmy wybrać firmę która będzie wycinała konary i gałęzie drzew które podejrzewamy o to że są chore lub osłabione. Zostawiamy natomiast nietknięte wszystkie zdrowe drzewa. Nieco inaczej wygląda oczywiście sprawa z gatunkami chronionymi lub z drzewami które stanowi naturalne środowisko bytowania chronionych gatunków owadów. Zanim zaczniemy organizować przetarg wycinka drzew powinniśmy najpierw zasięgnąć opinii odpowiednich ekspertów którzy pomogą nam ocenić zagrożenia związane z pozostawieniem konkretnych egzemplarzy na danym terenie. Przypadek każdego drzewa powinien być bowiem oddzielnie rozpatrywany. Oczywiście zależy nam na tym aby taki drzewostan harmonijnie się rozwijał. Nowym i młodym drzewo musimy bowiem zapewnić odpowiednie warunki do wzrostu.

Jednocześnie na trzeba uważać na to aby nie naruszyć delikatnej równowagi ekologicznej panującej w konkretnym ekosystemie. Regularny przetarg wycinka drzew (więcej: http://www.przetargi.info/branch/uslugi-w-zakresie-terenow-zielonych) pozwala pozbyć się drzew chorych. Możemy w ten sposób znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się różnego rodzaju chorób roślin które mogłyby zdziesiątkować całą populację.